Вихователь Гориславець О.В.

Я, Гориславець Ольга Василівна вихователь Косівського ДНЗ "Сонечко"за освітою вихователь дошкільного закладу, закінчила Київський національний університет

им. М.П. Драгоманова. Працюю на посаді вихователя 13 років.

За результатами атестації у 2016 році було присвоєно  першу категорію.

Принципи індивідуалізації освітньої роботи- ставлюся до кожної дитини з повагою, намагаюся якомога більше забезпечити малюків увагою, турботою, вірою в свої сили, вчу їх здатності фантазувати, дивуватися, досліджувати, вигадувати, шукати, запитувати.

-Методична проблема над якою я працю: Методика Л.М. Шелестової «Розвиток читання»

Мета методики: вчити без навантаження читати: сприяти загальному розвитку дитини; інтелекту, мовлення, дрібної моторики, словникового запасу, уявлення про навколишній світ.

У процесі навчання дітей читання вирішуються такі завдання:

•  створення необхідних умов для проведення поглибленої ро­боти з навчання читання за авторською методикою Л. Шелестової «Розвивальне читання»;

•  ознайомлення педагогів із сутністю ігрових дидактичних за­вдань, вправ, ігрових ситуацій у відповідності з посібником «Вчимося читати»;

•  розвиток логічного мислення та інтелектуальних здібностей ді­тей у процесі навчання читання й виконання інтелектуальних завдань, вправ, ігор;

•  сприяння об'єднанню дітей у колектив у процесі спільної мов­леннєвої діяльності;

•  розвиток мовленнєво-творчих здібностей, формування відповід­них умінь і навичок злитого читання;

•  удосконалення артикуляції звуків та автоматизація їх вимови у складах, словах, фразах;

•  розвиток фонематичного слуху та фонематичних процесів під час виконання ігрових завдань у процесі корекційної роботи з дітьми.

Оволодіння елементами грамоти передбачає:

•   ознайомлення дітей із буквами, що позначають голосні звуки;

•   ознайомлення із літерами, що позначають приголосні звуки;

•   формування навичок і вмінь утворювати відкриті й закриті скла­ди;

•   формування навичок і вмінь злитого читання односкладових, двоскладових і трискладових слів;

•   формування навичок і вмінь  дошкільників читати словосполучення, речення, короткі тексти.

Сама відвідую районні методичні об’єднання. Беру активну участь у роботі педагогічних рад, семінарах, практикумах.

Слідкую за розвитком вітчизняної педагогічної науки (відвідую бібліотеки), беру на озброєння нові наукові ідеї, положення, критично осмислюю, творчо переймаю, враховуючи конкретні умови. До педагогічного процесу залучаю молодих батьків, використовуючи як усні, так і письмові форми роботи.

Надалі планую творчо підходити до впровадження у практику різноманітних правил методики навчання і виховання дітей  дошкільного віку, ділитися своїми знаннями та вміннями з колегами, батьками, однодумцями.